Flaga uczczona a orzeł ?

O Święcie Flagi już pisałam. Powtórzyłam starą ale aktualną notkę, dodałam nowe informacje i zdania o wyborze dnia 2. maja nie zmieniłam. Wyraziłam wątpliwości, czy akurat ten dzień jest odpowiednim dniem i starałam się to uzasadnić. To idealny pretekst by nie skończyć ze świętowaniem tzw. Święta Pracy czyli z wywieszaniem flag już 1. maja. Zobacz tu:

https://httpciszawordpress.wordpress.com/2018/05/02/czerwien-to-milosc-biel-serce-czyste-2/

Gdy dzisiaj myśli wielu krążą dziś wkoło flagi ja patrzę na ORŁA.

Skoro jest święto flagi to i nasz Orzeł mógłby świętować! Prezydent jako prezydent obiecał zmianę godła, uwzględnić rysunek z 1919 roku ale widać już o tym zapomniał. Polska od średniowiecza a grubo później USA ceniąc siłę i piękno tego dumnego ptaka uczciły  bielika w swych godłach państwowych. Niemcy i Rosja malując swego orła na czarno albo dodając drugi łeb zaprezentowały swą odwieczną agresję i pazerność.

Orzeł bielik to wspaniały ptak! My na portalu Polskim Tekstem patrzymy na jego dumną głowę ile razy tam zaglądamy. Popatrzmy, jak one żyją w naturze…

U moich bocianków w Sławacinku Starym mimo starań Piórka jaja nie ma. Lotka się ociąga a moja cierpliwość już na wyczerpaniu… u bielików natomiast są śliczne pisklęta! Polskie kamerki na Helu, w Wejherowie nie działają, więc podglądam znane gniazdo bielika amerykańskiego w Decorah oraz śledzę losy małego bielika u Bratanków. Nie miał biedak szczęścia do życia rodzinnego ale dzięki ludziom został uratowany. Śliczny brzydal.

Korzystam z fotek Andrew93:  http://pokazywarka.pl/axp7w5/

„Pisklę, które zostało zabrane z gniazda po tym jak samiec po bitwie z innym osobnikiem nie wrócił do gniazda, a samica sama nie miała jak opiekować się maluchem i równocześnie polować, czuje się dobrze 🙂 Został przetransportowany do zoo w Budapeszcie. Dostał już nawet własne imię Otto:).

 

Gdzie mama i tata? Wiem, że ten łeb, który mnie karmi jest sztuczny ale głód silniejszy…

Ważą mnie w misce, dobrze że do garnka nie wsadzili…

Zobacz! 11.04.2018 r. Młody nieźle drze dziób 🙂 Gdzie wyście mnie przynieśli? 🙂

„Otto spędził 3 tygodnie w Budapeszteńskim Zoo. Przez ten czas poszukiwano właściwego gniazda w którym mógłby zamieszkać młody bohater, co nie było prostą sprawą. Wykorzystywano wszelkie możliwe cuda techniki, lornetki drony itp, żeby znaleźć to właściwe gniazdo. Uznano, że najlepsze będzie to zlokalizowane tuż nad rzeką Velence (Wenecja) to niewielkie płytkie (średnia głębokość 1,6 m) jezioro (11 km długości i 2,3 km szerokości) na Węgrzech położone w połowie drogi między stolicą Węgier – Budapesztem, a jeziorem Balaton w pobliżu miasta Székesfehérvár. Wielka przeprowadzka miała miejsce 12 kwietnia, tutaj młody Otto tuż przed poznaniem nowej rodzinki :)”

Otto nareszcie wśród swoich…

Miłośnicy bielików oglądają na żywo losy rodzinki z Decorah.  Tamtejsi rodzice są bardzo zapracowani, bo trójka małych ciągle głodna. Zobacz, jak bielik dzieli ryby na kęsy a głodne maluchy sprytnie walczą o jedzonko 🙂

Na żywo: Decorah / Iowa, USA/ Eagles powered by EXPLORE.org

Orzeł i bielik, zarówno ten amerykański jak i nasz zwyczajny to wspaniałe ptaki warte podziwu i GODŁA!

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s